nga: Louise l. Hay

 

Përshkrimi i librit:

Histori dashurie dhe shprese e dy të panjohurve që shpëtuan njëri tjetrin në një situatë që dukej si mundësia e tyre e fundit.

Jeta e Xhonatan Lenglit mori një kthesë rrënuese kur humbi shikimin si pasojë e një sëmundje të rrallë. Dikur një piktor i suksesshëm, Xhonatani tani jeton në errësirë të plotë i mbushur me zemërim dhe rrallë del nga apartamenti. Kur takon fqinjën e tij 11-vjeçare, Lupen, një vajzë shumë të zhvilluar për moshën e saj, ata dy lidhin një miqësi të pazakontë. Prania e entu­ziazmit të saj shpartallon paragjykimet e Xhonatanit dhe zbulon mirësinë e burrit të goditur nga tragjedia. Lupe e çon atë drejt një perspektive të freskët duke ia dëshmuar fuqinë e mirësisë, dhembshurisë dhe dashurisë.

“Të pikturosh të ardhmen” është një novelë që eksploron fuqinë e mendimit pozitiv në shërimin e plagëve të jetës dhe krijimin e një jete të lumtur.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Efekos

Botuar në: 2019

ISBN: 978-9951-660-90-7

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 146

Të Pikturosh Të Ardhmen - Louise l. Hay

SKU: 978-9951-660-90-7
CHF16,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë