Përshkrimi i librit:

Më 16 shtator 1977, Maria Callas dha shpirt në Paris nga një infarkt në zemër. Gruan, që gjithë bota e njohu si Hyjnorja, pas një jete dhe karriere të shkëlqyer, vdekja e gjeti të tërhequr në trishtim dhe vetmi. Alfonso Signorini, dashnor i muzikës dhe biograf i përkorë, sjell romanin e parë për jetën plot aventura e hidhërime të një gruaje unike, 30 vjet pas vdekjes së saj.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Dudaj

Botuar në: 2012

ISBN: 978-99943-0-301-4

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 307

Përmasat e librit: 140 x 220 x 23 mm

Tepër krenare, tepër e brishtë - Alfonso Signorini

CHF22,50Price