nga: Ayse Kulin

 

Përshkrimi i librit:

Një rrëfim monumental i historisë së luftës nga Ayşe Kulin, që përshkohet me romanca dashurie dhe vepra të admirueshme të humanizmit. 
Kjo është historia e një grupi diplomatësh turq që rrezikojnë jetët e tyre për të shpëtuar qindra hebrenj të pafajshëm që mund ta pësonin nga ekspeditat shfarosëse naziste.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Efekos

Botuar në: 2017

ISBN: 978-9951-660-59-4

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 316

Treni i fundit për Stamboll - Ayse Kulin

SKU: 978-9951-660-59-4
CHF22,50Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë