nga: Paul Scharre

 

Përshkrimi i librit:

Ushtria e askujt ka gjasa të jetë libri më i rëndësishëm për lexuesit mbi këtë temë për të paktën, edhe dhjetë vitet e ardhshme.”
- Lowfare
“Ky libër interesant sqaron më së miri se çfarë do ta bëjë natyrën e luftës të ndryshojë me themel: mundësinë e një të ardhmeje ku shumica e luftimeve do të bëhen nga armë autonome që mbështeten në Inteligjencën Artificiale... Ky libër i shkëlqyer është interesant si për lexuesit e zakonshëm, ashtu edhe për ata që janë profesionistë në çështje ushtarake.”
- Publishers weekly
“Një libër që lexohet me një frymë mbi debatin, sfidat dhe, pse jo, për dobitë që mund të vijnë prej armëve autonome.”
- Techcrunch

 

Shtëpia Botuese: Botart

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9928-286-98-7

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 392

Ushtria e askujt - Paul Scharre

SKU: 978-9928-286-98-7
CHF26,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë