nga: Enver Robelli

 

Përshkrimi i librit:

Libri i intervistave të Ibrahim Rugovës dhe i teksteve të tjera mbi liderin kosovar në shtypin gjermanofon, është një libër kujtese. N na rikthen te pozicionet kulturore e politike, por, mbi të gjitha humaniste që mbante doktori i letërsisë shqipe dhe kritiku Ibrahim Rugova, i cili, në kontekstin kohor kur u shfaq në letrat shqipe dhe në skenën e përgjakshme politike të Ballkanit, mund të krahasohej lirisht vetëm me dramaturgun e politikanin disident çek, Vaclav Havel. Përmbledhur dhe përkthyer nga Enver Robelli, me parathënie të Halil Matoshit.

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botimet Koha

 

Veç pavarësi, asgjë më pak - Enver Robelli

CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë