Përshkrimi i librit:

Që në çastin e parë kur u njoh me vjehrrën, Lusi e kuptoi se nuk ishte nusja që ajo kishte ëndërruar për djalin e saj “të përsosur”. E sjellshme, miqësore dhe gjithmonë bujare, Dajana gjithashtu mban distancë nga nusja e djalit, me gjithë përpjekjet e saj të vazhdueshme për t’ia fituar zemrën.

Një gur themeli në shoqërinë amerikane, ndihmëse e vajzave dhe grave refugjate dhe një grua e dashuruar marrëzisht me të shoqin edhe pas disa dekadash martesë, askush nuk mund të thotë një fjalë të keqe për Dajanën, përveç Lusit...

E gjitha kjo, deri para pesë vjetësh...

Tani, Dajana ka vdekur dhe pranë trupit të saj është gjetur një letër, ku thuhet se ajo donte t’i jepte fund jetës, sepse, tekefundit, kanceri po ia merrte atë dalëngadalë...

Vetëm se autopsia nuk gjen asnjë gjurmë kanceri në trupin e saj...

Kush mund ta donte vdekjen e Dajanës? Pse e kishte ndryshuar ajo testamentin vetëm pak kohë para vdekjes?

 

Detaje të librit:

Shtëpia Botuese: Botimet Living

Botuar në: 2020

ISBN: 978-9928-216-89-2

Formati: me kapak të hollë

Fletët: 304

 

Vjehrra - Sally Hepworth

SKU: 978-9928-216-89-2
CHF23,00Price

  Thjesht paguani online
  Më kartë krediti, online banking ose më parapagim.

  Mundësitë e pagesës

  Transporti

  Socials

  • Facebook
  • Instagram

  Përfitoni nga ofertat tona

  Regjistrohu për newsletter tonë